t_zivocisna-vyroba_3.jpg

Oborový chov zvěře

Obora Chlumek

Uznaná obora CHLUMEK o rozloze cca 105 ha se rozkládá na Českomoravské vrchovině v okrese Žďár nad Sázavou v blízkosti dálnice D1 (exit D1 134 km Měřín). V oboře je možno lovit muflona, jelena siku Dybowského a jelence běloocasého.

 

trofej-muflon.jpg

Za dobu existence obory v ní bylo uloveno 23 zlatých, 15 stříbrných a 11 bronzových muflonů. Nejvyšší hodnota trofeje uloveného muflona činila 252 CIC bodů (3. největší ulovený muflon v České republice i na světě), druhá nejvyšší hodnota trofeje uloveného muflona byla 246 CIC bodů.


trofej-danek.jpg

Z dančí zvěře bylo v oboře uloveno 7 zlatých, 6 stříbrných a 10 bronzových daňků. Nejvyšší hodnota trofeje uloveného daňka byla 230,07 CIC bodů (1. největší ulovený daněk v České republice a 3. největší v Evropě), druhá nejvyšší hodnota trofeje uloveného daňka byla 221,98 CIC bodů.

 

V letošní lovecké sezoně nabízíme k odlovu trofejovou zvěř mufloní (I. – III. v.t.), jelena siku Dybowského (I. – III. v.t.) a jelence běloocasého.

Odlov zvěře se provádí dle počasí čekáním na posedech či kazatelnách nebo šouláním. V případě zájmu lovce o zvěřinu je možný odprodej za zvýhodněnou cenu. Lovu zvěře v oboře se může zúčastnit pouze lovec s platným loveckým lístkem vydaným úřady České republiky a uzavřeným pojištěním.

U obory je možnost ubytování ve stylovém srubu.

srub-01.jpg srub-02.jpg

 

 

 

 

Kontakt:

Ing. David Rykr
mobil: +420 777 965 944
e-mail: david.rykr@agro-merin.cz